Home / Ισπανία / Σε δαιμονιώδη κατάσταση με χατ-τρικ ο Τζούρτζεβιτς, σκόραρε και ο Τσούμιτς! (video)

Σε δαιμονιώδη κατάσταση βρίσκεται ο Ούρος Τζούρτζεβιτς! Ο πρώην φορ του Ολυμπιακού που δεν έπιασε στο Λιμάνι, διανύει μια καταπληκτική σεζόν και έφτασε σήμερα τα 15 γκολ σε 24 παιχνίδια στην δεύτερη κατηγορία της Ισπανίας!

Ο Σέρβος φορ άνοιξε το σκορ για την Χιχόν στην έδρα της Λογρονιές με πλασέ μέσα από την περιοχή στο 14′ (στο 18:17 το γκολ), ενώ έκανε δύο τα τέρματά του και της ομάδας του στο 45′ (στο 49:10 το γκολ) με νέο πλασέ από το… κουτί! Στο 74ο λεπτό (στο 1:34:50 το γκολ) ο Τζούρτζεβιτς «χτύπησε» ξανά με ωραία κίνηση και τρομερό σουτ στον ουρανό των διχτυών για το 3-0 και το χατ-τρικ, φτάνοντας τα 15 γκολ φέτος στο πρωτάθλημα.

Το τελικό 4-0 της Χιχόν στην έδρα της Λογρονιές διαμόρφωσε ένας άλλος «ερυθρόλευκος», ο Νίκολα Τσούμιτς, που αγωνίζεται στους Ισπανούς ως δανεικός από τον Ολυμπιακό, με εξαιρετική κίνηση και άψογο τελείωμα στο 82ο λεπτό (στο 1:43:00 το τέρμα του).