Home / Ποδόσφαιρο / Football League / ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

Στην κορυφή η Κέρκυρα, 2-1 στην Καρδίτσα την Αναγέννηση

Στη Football League… Αθήνα Στην κορυφή της Football League επέστρεψε η Κέρκυρα, καθώς στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής, επικράτησε 2-1 στην Καρδίτσα της τοπικής Αναγέννησης. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 6ο λεπτό με κεφαλιά του Σκαθαρούδη, αλλά οι «Φαίακες», οι οποίοι υπερτερούν του Απόλλωνα Σμύρνης στην ισοβαθμία, αντέδρασαν και πήραν την σπουδαία νίκη, χάρη στα τέρματα του Χιντζίδη στο 31` ...

Read More »

«Ζωντανή» η Παναχαϊκή με νίκη επί της Αναγέννησης Καρδίτσας

Στη Football League Αθήνα «Ζωντανή» στην «μάχη» της παραμονής στην Football League, έμεινε η Παναχαϊκή, καθώς σε αναμέτρηση για την 20η αγωνιστική, επικράτησε εντός έδρας της Αναγέννησης Καρδίτσας με 1-0. Το πολύτιμο γκολ για τους Πατρινούς, σημείωσε ο Μουκίδης στο 66ο λεπτό. Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία, έχουν ως εξής: Αχαρναϊκός – Απόλλων Σμύρνης 0-1 Λαμία – Εργοτέλης 3-0 α.α. ...