Home / Μπάσκετ / Ελλάδα

Ελλάδα

Ανακοίνωση του Αστέρα στο ημίχρονο του αγώνα με ΑΕΚ: «Ακόμη ένα ανύπαρκτο πέναλτι»

ΑΕΚ και Αστέρας Τρίπολης κοντράρονται για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Γυναικών, με τους Αρκάδες να βγάζουν ανακοίνωση στο ημίχρονο κατά των αποφάσεων της Ανδρομάχης Τσιοφλίκη.

Read More »

Ιστορική πρόκριση στο Κύπελλο για την ομάδα γυναικών του Αστέρα

Η ομάδα γυναικών του Αστέρα Τρίπολης επικράτησε με 5-0 της ομάδας των Ιωαννίνων, σε αγώνα για την Α φάση του Κυπέλλου Γυναικών.

Read More »

Έβαλε στα καλάθια τον ΠΑΣ Γιάννινα ο Παναθηναϊκός

Ένας «καταιγιστικός» Παναθηναϊκός σάρωσε 104-69 τον ΠΑΣ Γιάννινα στη Λεωφόρο Αλεξάνδρας για την 21η αγωνιστική της Α1 μπάσκετ γυναικών και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας.

Read More »

Εθνική Ελπίδων: Εκτός πέντε παίκτες – Κλήθηκε ο Κεραμίδας

Χωρίς πέντε παίκτες θα παραταχθεί η Εθνική Ελπίδων κόντρα στην Ανδόρρα, με τον Νίκο Παπαδόπουλο να καλεί τον Βαγγέλη Κεραμίδα.

Read More »

Οι καλύτερες στιγμές από την καθολική επικράτηση του Προμηθέα επί του Πανιωνίου

Δείτε τις καλύτερες στιγμές από τη νίκη του Προμηθέα με σκορ 88-48 επί του Πανιωνίου.

Read More »

Προμηθέας Πάτρας-Πανιώνιος: Για την τελευταία θέση τα ημιτελικά

Ο Προμηθέας Πάτρας με τον Πανιώνιο έρχονται αντιμέτωποι για την τελευταία θέση των ημιτελικών του Final-8.

Read More »

Παπαθεοδώρου: «Δεν υποτιμάμε σε καμία περίπτωση τον Πανιώνιο»

Τι δήλωσε ο Ηλίας Παπαθεοδώρου για τον προημιτελικό του Final 8 που θα βρει τον Προμηθέα αντιμέτωπο με τον Πανιώνιο.

Read More »

Final 8 Κυπέλλου: Οι ώρες των αγώνων, στις 19:00 ο τελικός – Τηλεοπτικά από ΣΚΑΪ και COSMOTE

Η Cosmote TV θα μεταδώσει απευθείας όλες τις αναμετρήσεις του Final 8 Κυπέλλου, ενώ ο ΣΚΑΪ θα μεταδώσει τους ημιτελικούς και τον τελικό.

Read More »

Sold out ο τελικός του Κυπέλλου μπάσκετ

Εξαντλήθηκαν τα εισιτήρια για τον τελικό του Final 8 του Κυπέλλου Ανδρών, που θα γίνει στις 18 Φεβρουαρίου.

Read More »

Final 8 Κυπέλλου: Παναθηναϊκός AKTOR-ΑΕΚ Betsson και ΠΑΟΚ mateco-Άρης Midea στα προημιτελικά

Παναθηναϊκός AKTOR-ΑΕΚ Betsson, ΠΑΟΚ mateoo-Άρης Midea, Ολυμπιακός-Περιστέρι bwin και Προμηθέας-Πανιώνιος τα ζευγάρια στα προημιτελικά του Final 8 Κυπέλλου.