Δείτε ένα συγκεντρωτικό βίντεο με τις καλύτερες στιγμές του άσου του Παναθηναϊκού μέχρι τώρα στο Ευρωμπάσκετ.

Ο Σάσα Βεζένκοφ ολοκλήρωσε την παρουσία του στο Ευρωμπάσκετ με φοβερές επιδόσεις.

Απολαυστικός Γκριγκόνις στο πρώτο ημίχρονο

Ο Μάριους Γκριγκόνις ήταν φανταστικός στο πρώτο μέρος για τη Λιθουανία απέναντι στη Βοσνία.

Read More »

Φουριόζος Βεζένκοφ, ξεκίνησε με 2 τρίποντα κόντρα στο Βέλγιο!

Εξαιρετική αρχή έκανε ο Σάσα Βεζένκοφ για την Βουλγαρία κόντρα στο Βέλγιο, με 2 τρίποντα στην πρώτη περίοδο.

Read More »

Τρομερό γκολ-φάουλ από τον Γκριγκόνις

Μία ακόμα εξαιρετική φάση από τον Μάριους Γκριγκόνις, ο οποίος πέτυχε το καλάθι και κέρδισε το φάουλ στο ματς Ουγγαρία-Λιθουανία.

Read More »

Την… έσπασαν στη Γεωργία οι Βεζένκοφ και Μποστ για τον «σεφτέ» της Βουλγαρίας!

Με τους Μποστ και Βεζένκοφ να κάνουν… σόου και με καταιγισμό έξω από τα 6,75μ., η Βουλγαρία επικράτησε 92-80 της Γεωργίας, για την πρώτη της νίκη στο φετινό Ευρωμπάσκετ!

Read More »

«Καρφιά» του Γκριγκόνις κατά της FIBA για τους διαιτητές!

Την έντονη δυσαρέσκειά του για τη διαιτησία στην ήττα της Λιθουανίας από τη Γερμανία εξέφρασε ο Μάριους Γκριγκόνις.

Read More »

Βεζένκοφ: Το κάρφωμα στον αιφνιδιασμό και το χτύπημα στο πρόσωπο από τον Μιχαΐλοβιτς

Εντυπωσιακός ήταν στο Βουλγαρία-Μαυροβούνιο ο Σάσα Βεζένκοφ, ο οποίος σε μια φάση δέχθηκε και χτύπημα στο πρόσωπό του από τον Μιχαΐλοβιτς.

Read More »

Καμία ανησυχία για τον τραυματισμό του Γκριγκόνις στη Λιθουανία!

Καθησυχαστικές είναι οι πρώτες εκτιμήσεις των ανθρώπων της Λιθουανίας για τον τραυματισμό του Μάριους Γκριγκόνις στο ματς με τη Γαλλία.

Read More »

Έσπασε το… ρόδι και έριξε στο «καναβάτσο» τη Λιθουανία η Γαλλία!

Με ανατροπή στην τέταρτη περίοδο και κορυφαίο τον Φουρνιέ, η Γαλλία επικράτησε 77-73 της Λιθουανίας, για την πρώτη της νίκη στο Ευρωμπάσκετ!