Home / Βόλεϊ

Βόλεϊ

Volley League: Τελευταία «ζαριά» στο Μετς, για το προβάδισμα στο Ρέντη

Τα ημιτελικά της Volley League συνεχίζονται στο Μετς με τον Παναθηναϊκό να θέλει να κάνει το 3/3 απέναντι στον ΠΑΟΚ και τον Ολυμπιακό να κοντράρεται με τον Μίλωνα στο Ρέντη για το 2-1!

Read More »

Ο Mπαρτζώκας παρακολούθησε από κοντά αγώνες του αναπτυξιακού προγράμματος της ΕΟΚ

Είδε το μέλλον του μπάσκετ ο Γιώργος Μπαρτζώκας.

Read More »

Εμφατική απάντηση του Μίλωνα στον Ολυμπιακό και ισόπαλη η σειρά!

Ο Μίλωνας νίκησε με σκορ 3-0 σετ τον Ολυμπιακό στη Νέα Σμύρνη κάνοντας εντυπωσιακή εμφάνιση, με αποτέλεσμα να ισοφαρίσει σε 1-1 τη μεταξύ τους σειρά για τα ημιτελικά της Volley League.

Read More »

Μιλεκόνσκι: «Χάσαμε τόσες ευκαιρίες για να πάρουμε το τρίτο σετ, ήταν πιο συγκεντρωμένος ο Παναθηναϊκός»

Στην απώλεια του τρίτου σετ στάθηκε ο Γιόσκο Μιλεκόνσκι μετά την ήττα του ΠΑΟΚ από τον Παναθηναϊκό στον πρώτο ημιτελικό της Volley League ανδρών.

Read More »

Επίσημο: Τέλος από τον Παναθηναϊκό ο Καλμαζίδης – Αναλαμβάνει μέχρι νεωτέρας ο Μαρκάκης

Τη λύση της συνεργασίας με τον Γιάννη Καλμαζίδη ανακοίνωσε ο Παναθηναϊκός, με τον Δημήτρη Μαρκάκη να αναλαμβάνει χρέη προπονητή μέχρι νεωτέρας στο γυναικείο τμήμα βόλεϊ.

Read More »

Τελειώνει άμεσα από τον Παναθηναϊκό ο Καλμαζίδης

Η ήττα από τον Ολυμπιακό στα ημιτελικά του Final 4 του Κυπέλλου αναμένεται να φέρει εξελίξεις στον Παναθηναϊκό, με τον Γιάννη Καλμαζίδη να βρίσκεται κοντά στην πόρτα της εξόδου.

Read More »

Καθάρισε τον αξιόμαχο Άρη και προκρίθηκε στον τελικό του Final 4 η ΑΕΚ!

Με τον Άρη να της βάζει δύσκολα στα δύο πρώτα σετ, ειδικά στο δεύτερο, η ΑΕΚ επικράτησε 3-0 (23-25, 23-25, 15-25) και προκρίθηκε στον τελικό του Final 4 του Κυπέλλου Γυναικών.

Read More »

Πολυτιμότερος της όγδοης αγωνιστικής της Volley League ανδρών ο Ιντάλγκο

Ο Σαλβαντόρ Ιντάλγκο αναδείχθηκε MVP της όγδοης αγωνιστικής της φετινής Volley League ανδρών.

Read More »

Σόκαρε τον Παναθηναϊκό ο Απολλώνιος, διέλυσε τον ΠΑΟΚ ο Άρης

Μεγάλο «στραπάτσο» για τον Παναθηναϊκό, ο οποίος έχασε 2-3 σετ από τον Απολλώνιο στο «Παύλος Γιαννακόπουλος» για την 20ή αγωνιστική της Volley League γυναικών κι έμενε στο -9 από την κορυφή.

Read More »

Το πρόγραμμα της 18ης αγωνιστικής της Volley League ανδρών

Όλα τα ματς της 18ης αγωνιστικής της Volley League ανδρών θα διεξαχθούν το ερχόμενο Σάββατο, όπως ανακοίνωσε την Πέμπτη η ΕΣΑΠ.