Home / Άλλα Σπόρ / «Πέρασε» από Πυλαία η Δράμα

«Πέρασε» από Πυλαία η Δράμα

Η Δράμα νίκησε στην Πυλαία την τοπική ΑΕΣΧ 31-29 στο ματς που ολοκλήρωσε την πρεμιέρα της Handball Premier και πήρε την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα, ερχόμενη με φόρα από την πρόκριση στη συνέχεια του EHF Cup.

Οι Θεσσαλονικείς ξεκίνησαν καλύτερα και απέκτησαν ένα +2 στη λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο, η Δράμα προηγήθηκε από το 35’ και μέχρι τη λήξη της αναμέτρησης σταθερά.

Για τους νικητές, από πέντε γκολ σημείωσαν Νίκολιτς, Χαϊτίδης και Πολύδωρος.

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 6-5, 8-8, 10-9, 12-12,16-14 (ημχ), 17-19, 19-21, 22-23, 23-25, 27-26, 29-31

ΑΕΣΧ Πυλαίας (Ανανιάδης): Τσαμεσίδης 6, Μπαμπατζανίδης 1, Ζαφείρης 1, Μπάτζιος 1, Αντωνιάδης 1, Μέτσης 2, Ελευθεριάδης 11, Γιαννακίδης, Κουκμίσης 1, Σαμαράς, Αλεξανδρίδης, Παπαγεωργίου 2, Αλατσατιανός, Γιαννακόπουλος 3, Λασκαρούδης, Τριανταφυλλίδης

Δράμα 86’ (Βαλαβάνης): Γκαμώτσος, Παπάζογλου 1, Καφαντάρης 2, Μπουγκαρίνοβιτς 3, Νίκολιτς 5, Χαϊτίδης 5, Κοβογλανίδης Κοτσαμαρίκογλου 2, Πολύδωρος 5, Τορνικίδης, Τόσκας 4, Καβάζης, Δεμερτζίδης, Παπαδόπουλος, Κρανιώτης, Σίνα 4

Διαιτητές: Νάσκος – Χαρίτσος. Δίλεπτα: 4-7. Κόκκινη: Καφαντάρης (43:31 – επικίνδυνο παιχνίδι, δεν κρατήθηκε δελτίο). Πέναλτι: 5/6 – 2/2