Home / Άλλα Σπόρ / Νίκη στο τελευταίο φιλικό για ΠΑΟΚ

Νίκη στο τελευταίο φιλικό για ΠΑΟΚ

Με νίκη 31-28 επί της Εσενς ολοκληρωσε τις υποχρεώσεις του την Κυριακή στο τουρνουά χάντμπολ «Memorial Mile Neskovski» στη Βόρεια Μακεδονία ο ΠΑΟΚ και ετοιμάζεται για την επιστροφή στη Θεσσαλονίκη.

Ο «Δικέφαλος» μπήκε δυνατά στο πρώτο πεντάλεπτο και έφτασε στο 4-0. Η συνέχεια ήταν ακόμα πιο εντυπωσιακή για τους «ασπρόμαυρους», οι οποίοι εκμεταλλεύτηκαν την καλή τους άμυνα και με τις σωστές επιλογές στην επίθεση και απέκτησαν μεγαλύτερη διαφορά, φτάνοντας στο 9-1. Η διαφορά έφτασε στο +10 και το ημίχρονο ολοκληρώθηκε στο 15-8.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Παναγιώτης Γούσιος έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όλους τους αθλητές του. Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν τα νέα πρόσωπα του “Δικεφάλου” και απλά μείωσαν στο τελικό 31-28.