Home / Μπάσκετ / Ελλάδα / Μπάσκετ: Φοβερός ο Ολυμπιακός, 80-66 τον ΠΑΟ στο ΣΕΦ

Μπάσκετ: Φοβερός ο Ολυμπιακός, 80-66 τον ΠΑΟ στο ΣΕΦ

Ντέρμπι για… δύο λεπτά έγινε στο ΣΕΦ! Ο Ολυμπιακός έφτασε μέχρι το +30 στο πρώτο ημίχρονο κι όταν ο Παναθηναϊκός αντέδρασε ήταν αργά. Με οδηγό τον Χάκετ οι ερυθρόλευκοι είναι πια αγκαλιά με την πρωτιά (80-66) της κανονικής περιόδου!
O Ολυμπιακός ήταν τρομερός, ειδικά στο πρώτο ημιχρόνο και δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Παναθηναϊκό, τον οποίο νίκησε 80-66 στο ΣΕΦ, με αποτέλεσμα να υπερκαλύψει τη διαφορά της ήττας στο ΟΑΚΑ και να έχει το πάνω χέρι για την κατάληξη της πρώτης θέσης στην κανονική διάρκεια της Α1!

Ακόμη και στο +30 (49-19) έφτασαν οι «ερυθρόλευκοι», ωστόσο οι «πράσινοι» πήγαν να κάνουν επική ανατροπή στο τρίτο δεκάλεπτο, ρίχνοντας τη διαφορά σε μονοψήφιο αριθμό!

Δεν τα κατάφεραν, ωστόσο, και πλέον οι “ερυθρόλευκοι” έχουν στα χέρια τους το πλεονέκτημα και την πρωτιά.

Δεκάλεπτα: 27-9, 53-29, 66-54, 80-66

Follow us: @skaigr on Twitter | skaigr on Facebook