Home / Tag Archives: 80-66

Tag Archives: 80-66

Μπάσκετ: Φοβερός ο Ολυμπιακός, 80-66 τον ΠΑΟ στο ΣΕΦ

Ντέρμπι για… δύο λεπτά έγινε στο ΣΕΦ! Ο Ολυμπιακός έφτασε μέχρι το +30 στο πρώτο ημίχρονο κι όταν ο Παναθηναϊκός αντέδρασε ήταν αργά. Με οδηγό τον Χάκετ οι ερυθρόλευκοι είναι πια αγκαλιά με την πρωτιά (80-66) της κανονικής περιόδου! O Ολυμπιακός ήταν τρομερός, ειδικά στο πρώτο ημιχρόνο και δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Παναθηναϊκό, τον οποίο νίκησε 80-66 στο ΣΕΦ, ...

Read More »

Ισπανία – Πολωνία 80-66

Η Ισπανία νίκησε γιατί… μετά το 55-55 του 30′ “ξύπνησε” από τη χειμερία νάρκη, “έτρεξε” σερί 14-2 και ανάγκασε τους Πολωνούς ν’ αποδεχθούν τη μοίρα τους. Όσο μάλιστα κυλούσε ο χρόνος τόσο οι Ίβηρες αύξαναν την υπέρ τους διαφορά, καταφέρνοντας να φτάσουν σε μια ευρεία επικράτηση που τους φέρνει στο δρόμο της Εθνικής. Κι όμως για τρία δεκάλεπτα το ματς ...