Home / Tennis / Ήττα και αποκλεισμός για τη Σάκκαρη

Ήττα και αποκλεισμός για τη Σάκκαρη

Σύντομη ήταν η πορεία της Μαρίας Σάκκαρη στο Western & Southern Open του Σινσινάτι, καθώς ηττήθηκε με 2-0 σετ από την Αντζελίκ Κέρμπερ και αποκλείστηκε από τον Α’ γύρο.

Η αναμέτρηση διήρκησε μόλις 69 λεπτά, με τη Γερμανίδα -που έχει υπάρξει και Νο1 στο παρελθόν- να παίρνει και τα δύο σετ με σκορ 6-2.

Η Ελληνίδα τενίστρια είχε μεγάλο θέμα στο σερβίς και ήταν κακή στο πρώτο σετ, στο οποίο έμεινε στο ματς μέχρι το πέμπτο game, όπου έχανε με 3-2, προτού χάσει τα επόμενα τρία και μείνει πίσω με 1-0.

Στο δεύτερο σετ, το 1-1 στην αρχή διαδέχτηκε ένα σερί 3-0 της Κέρμπερ για το 4-1, με τη Σάκκαρη να μειώνει σε 4-2 αλλά εν συνεχεία να ηττάται.

Επόμενος αντίπαλος για την Κέρμπερ η Ελίνα Σβιτόλινα, την ώρα που η Σάκκαρη στρέφει την προσοχή στο US Open – ξεκινά στις 30 Αυγούστου.