Home / Άλλα Σπόρ / Φιλική νίκη Ολυμπιακού επί Δούκα

Φιλική νίκη Ολυμπιακού επί Δούκα

Εντυπωσιακός και στα δύο ημίχρονα ο Ολυμπιακός νίκησε 34-30 τον Δούκα στο «Δαΐς» σε φιλικό ματς προετοιμασίας, ενόψει της έναρξης της Handball Premier, φτάνοντας τα 17 γκολ σε κάθε ημίχρονο.

Οι δύο ομάδες βρίσκονταν κοντά στο σκορ έως το 15-14, με τον Ολυμπιακό να φτάνει στο +3 στο 29:30 και το ημίχρονο να ολοκληρώνεται με 17-15 υπέρ του.

Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα του Γιώργου Καρασαββίδη συνέχισε να ελέγχει το ματς, έφτασε στο 19-16 και στο 21-19, αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 21-21. Στο 46’, ο Ολυμπιακός προηγήθηκε ξανά με +2, ενώ στο 51:17 έκανε το 30-27. Στο 58’, ο πρωταθλητής Ελλάδος έφτασε στο +5 και στην τελική επικράτηση.

Πρώτος σκόρερ για τον Ολυμπιακό ήταν ο Δομπρής με 6 γκολ, από 5 σημείωσαν οι Βέμπερ και Γκράτζαν, ενώ από 4 οι Σλαβούλιτσα και Οστρούτσκο.