Home / Ομάδες / Ξανά πρώτη η «Γιούβε», νίκη της Ίντερ, μοιρασιά στο Τορίνο

Ξανά πρώτη η «Γιούβε», νίκη της Ίντερ, μοιρασιά στο Τορίνο

Στο Campionato…

Αθήνα
Τη μοναξιά της κορυφής στη Serie A απολαμβάνει και πάλι η Γιουβέντους, που πέρασε με άνεση από το Μπέργκαμο και το «Ατλέτι Ατζούρι Ντ΄ Ιτάλια» επικρατώντας 2-0 της Αταλάντα και ξεφεύγοντας εκ νέου από τη Νάπολι.

Εντυπωσιακή η Σασουόλο, έβαλε «φρένο» στην πολύ καλή πορεία που έχει Μίλαν τον τελευταίο καιρό νικώντας με 2-0 τους «ροσονέρι» του Σίνισα Μιχάιλοβιτς, ενώ ο Ορέστης Καρνέζης δεν κατόρθωσε να αποτρέψει την ήττα της Ουντινέζε (0-2) στο «Ματούζα» του Λάτιο, απέναντι στη Φροζινόνε.

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε ο αγώνας στο «Ολίμπικο» του Τορίνο ανάμεσα στην ομώνυμη ομάδα και τη Λάτσιο.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με γκολ του Αντρέα Μπελότι και έχασαν τη μεγάλη ευκαιρία για να διπλασιάσουν στο 22ο λεπτό, όταν ο Τσίρο Ιμόμπιλε αστόχησε στο πέναλτι που εκτέλεσε.

Οι «λατσιάλι» ανέβηκαν αισθητά στην επανάληψη, πίεσαν και τελικά έφτασαν στην ισοφάριση με το πέναλτι του Λούκας Μπίλια στο 78΄, στο οποίο είχε υποπέσει ο Κριστιάν Μολινάρο στον Μπαλντέ Ντιαό Κεϊτά.