Home / Tag Archives: 3-1

Tag Archives: 3-1

Ο Κριστιάνο έσωσε τη Ρεάλ, 3-1 την Σοσιεδάδ

Αθήνα Με μεγάλη δυσκολία και… σπρώξιμο από τη διαιτησία, η Ρεάλ Μαδρίτης επικράτησε 3-1 της Σοσιεδάδ στο «Μπερναμπέου», για τη 17η αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος και έστω για λίγη ώρα ανέβηκε στην κορυφή της κατάταξης. Ο Κριστιάνο Ρονάλντο αξιοποίησε το ένα από τα δύο πέναλτι που κέρδισαν οι «μερένγκες» στο πρώτο ημίχρονο (στο πρώτο που ήταν… εφεύρεση του διαιτητή, στο ...

Read More »

Συνεχίζει το απόλυτο ο Ολυμπιακός, 3-1 τον Αστέρα Τρίπολης

Αθήνα Ο Ολυμπιακός δυσκολεύτηκε πολύ από τον Αστέρα Τρίπολης στα πρώτα 70 λεπτά στο άδειο «Γ. Καραϊσκάκης», αλλά από τη στιγμή που ο Φορτούνης άνοιξε το σκορ στο 73΄, με αμφισβητούμενο πέναλτι, οι φιλοξενούμενοι κατέρρευσαν και δέχθηκαν άλλα δύο γκολ για το τελικό 3-1. Το δεύτερο σημείωσε επίσης ο διεθνής μεσοεπιθετικός στο 80΄ και το τρίτο ο Ιντέγε στο 86΄, ...