Home / Tag Archives: Περού

Tag Archives: Περού

Η Κολομβία στα ημιτελικά, νίκησε 4-2 το Περού στα πέναλτι

Στο Copa America Centenario Αθήνα Η Κολομβία αποδείχθηκε περισσότερο τυχερή και εύστοχη στην διαδικασία των πέναλτι, είχε για ήρωα τον Οσπίνα, κέρδισε 4-2 το Περού και προχώρησε στα ημιτελικά του Copa America Centenario, αφού οι δύο πλευρές περιορίστηκαν σε μία ισοπαλία χωρίς σκορ στα 90 λεπτά της κανονικής διάρκειας (δεν υπάρχει παράταση). Και οι δύο, σκόραραν στα δύο πρώτα τους ...

Read More »

Αποκλεισμός-σοκ για Βραζιλία! – Με χέρι στους «8» το Περού! (video)

Οδυνηρός αποκλεισμός για την Βραζιλία στο επετειακό Κόπα Αμέρικα, αφού ηττήθηκε με σκορ 1-0 από το Περού. Με χέρι κατάφεραν οι Περουβιανοί να πάρουν την πρόκριση στην επόμενη φάση του τουρνουά. Εκτός από το επετειακό Κόπα Αμέρικα η Βραζιλία, η οποία ηττήθηκε και αποκλείστηκε από το Περού στην 3η αγωνιστική του 2ου ομίλου της διοργάνωσης. Το γκολ με το οποίο ...