Home / Ποδόσφαιρο / Super League 2 / Φιλική νίκη με ανατροπή της Ξάνθης κόντρα στον Ολυμπιακό Β’

Φιλική νίκη με ανατροπή της Ξάνθης κόντρα στον Ολυμπιακό Β’

Τη φιλική νίκη κόντρα στον Ολυμπιακό Β’ πήρε η Ξάνθη, επικρατώντας 3-1 με ανατροπή.

Ο Πινακάς στο 9ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τους Πειραιώτες, με τους γηπεδούχους να πιέζουν, να δημιουργούν ευκαιρίες και εν τέλει να ισοφαρίζουν στο 24’ με τον Κρητικό. Ο Κωστή με φάουλ απείλησε στο 34’ για λογαριασμό των φιλοξενούμενων, με τον Μπάτζιο στο 41’ να σκοράρει για την ανατροπή των Ακριτών (2-1) λίγο πριν το ημίχρονο.

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 68ο λεπτό, με τον Βιθέντε να διαμορφώνει το τελικό 3-1 για την Ξάνθη.

ΞΑΝΘΗ: Ίτσο, Μπάτζιος, Μιχαήλ, Δεληγιαννίδης, Ουνγιαλίδης, Βιθέντε, Θυμιάνης, Τσέλιος, Μονρόζ, Κρητικός, Ιμπραΐμι.

Έπαιξαν και οι Πολίμος, Φαζός, Δημητριάδης, Μόνχε, Τζανακάκης, Γκινσάρι, Πλατέλλας.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β’: Στουρνάρας, Κίνκουε, Μπαγκαλιάννης, Μαυρουδής, Ξενιτίδης, Βοΐλης, Πινακάς, Κωστή, Νίκολιτς, Κίτσος, Καλογερόπουλος.

Έπαιξαν και οι Νίκας, Σαπουντζής, Ντόη, Τσέλιος Ανδρέας, Αποστολόπουλος.