Home / Βόλεϊ / Την… έσπασε στον Ολυμπιακό η Ροζελάρε

Την… έσπασε στον Ολυμπιακό η Ροζελάρε

Δεύτερη ήττα σε ισάριθμα παιχνίδια στο Champions League για την ομάδα ανδρών του Ολυμπιακού στο βόλεϊ. Οι «ερυθρόλευκοι» ηττήθηκαν με 3-0 σετ στο «Μελίνα Μερκούρη» για τη 2η αγωνιστική από τη Ροζελάρε και παραμένουν χωρίς βαθμό στον όμιλό τους.

Πάλεψαν τα δύο πρώτα σετ, αλλά τα έχασαν όπως και το τρίτο οι Πειραιώτες που γνώρισαν δεύτερη ήττα σε ισάριθμα ματς, αφού στην πρεμιέρα είχαν ηττηθεί από την Κοζλ με 3-1 σετ.

Πρώτος σκόρερ για τους ερυθρόλευκους ο Ιντάλγκο με 12 και δεύτερος ο Τζούριτς με 10. Από την άλλη μεριά, ο Ροτί έκανε μεγάλη εμφάνιση με 18 πόντους και τον ακολούθησε ο Πλασκί με 13.

Ο Ολυμπιακός υπέπεσε σε αρκετά λάθη στο σερβίς και στην επίθεση, με τους Βέλγους να έχουν δέκα άσους από την πλευρά τους. Γενικότερα, η ομάδα του Καστελάνι δεν κατάφερε να πιάσει υψηλά στάνταρ απόδοσης, σε αντίθεση με τους φιλοξενούμενους που ήταν ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια των τριών σετ και πήραν μια «καθαρή» νίκη.

Τα σετ: 19-25, 20-25, 19-25