Home / Ποδόσφαιρο / Super League 1 / «Τεσσάρα» επί του Παναιτωλικού για ΠΑΟΚ στην πρόβα τζενεράλε ενόψει Λέφσκι

«Τεσσάρα» επί του Παναιτωλικού για ΠΑΟΚ στην πρόβα τζενεράλε ενόψει Λέφσκι

Ευρεία επικράτηση για τον ΠΑΟΚ στο τελευταίο του φιλικό πριν τα ματς με τη Λέφσκι Σόφιας, στις 21/7 και 28/7 για τον δεύτερο γύρο του Europa Conference League. Συγκεκριμένα, ο «δικέφαλος του Βορρά» επικράτησε 4-0 επί του Παναιτωλικού στην κεκλεισμένων των θυρών αναμέτρηση που διεξήχθη στις εγκαταστάσεις της Νέας Μεσημβρίας.

Σε πρωταγωνιστή για την ομάδα του Ρασβάν Λουτσέσκου εξελίχθηκε ο Κούτσιας, ο οποίος πέτυχε δύο τέρματα. Αρχικά, ήταν εκείνος που άνοιξε το σκορ στο 28′, ενώ σημείωσε και το 3-0 πριν την ολοκλήρωση του πρώτου μέρους (43′). Ενδιάμεσα (36′) ο Κούρτιτς είχε κάνει το 2-0, για να έρθει ο Σβαμπ στο 82′ να διαμορφώσει με εκτέλεση πέναλτι το τελικό 4-0.

Σε ό, τι αφορά τους Αγρινιώτες, ο Γιάννης Αναστασίου χρησιμοποίησε διαφορετικές ενδεκάδες σε κάθε ημίχρονο.

Α’ ημίχρονο: Στεργιάκης, Αποστολάκης, Λάρσον, Αναστασόπουλος, Χατζηθεοδωρίδης, Τσιγγάρας, Βαρόνε, Ντίας, Μόρσεϊ, Μπελεβώνης, Καρέλης.

B’ ημίχρονο: Ανέστης, Λιάβας, Μπακαδήμας, Κορνέλιους, Χουχούμης, Μάρτενσον, Ξενιτίδης, Ντουάρτε, Νικολάου (80′ Σοροβός), Νταγκό, Πέδρο.