Home / Άλλα Σπόρ / Στα ρεπεσάζ ο Συρόπουλος στη Βουλγαρία

Στα ρεπεσάζ ο Συρόπουλος στη Βουλγαρία

Ο Γιώργος Συρόπουλος θα αγωνιστεί στα ρεπεσάζ των 92 κιλών στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Πάλης Παίδων –Κορασίδων της Βουλγαρίας απέναντι στον Τούρκο Ακτορ κι, αν επικρατήσει, θα παλέψει με τον Λευκορώσο Κασλακανάου για μία θέση στο βάθρο.

Στη φάση των «16», ο Συρόπουλος ηττήθηκε από τον Λουμπ με 8-1. Ο Ουκρανός αθλητής έφτασε έως τον τελικό κι έδωσε μια ακόμα ευκαιρία στον Έλληνα πρωταθλητή.

Στα ρεπεσάζ των 60 κιλών, ο Σωτήρης Κουτέλης νίκησε στο πρώτο παιχνίδι τον Ελβετό Μπρούνερ, αλλά, στη συνέχεια, ηττήθηκε από τον Αζέρο Αμπντουλαζάντε με πτώση.

Στα 60 κιλά, ο Γιώργος Παπαγεωργίου επικράτησε με πτώση του Γάλλου Γκαταγκαγιέφ. Στη φάση των «16», ηττήθηκε με τεχνική υπεροχή από τον Ρώσο Γκαντζίεφ.

Τέλος, στα 71 κιλά ο Αλέξανδρος Μπατζακίδης ηττήθηκε με τεχνική υπεροχή από τον Ρουμάνο Ιγκνατέσκου.