Home / Ποδόσφαιρο / Super League 1 / Στάικος: «Δεν μπορούσαμε να αντιδράσουμε μετά το άσχημο ξεκίνημα»

Στάικος: «Δεν μπορούσαμε να αντιδράσουμε μετά το άσχημο ξεκίνημα»

Ο Θανάσης Στάικος τόνισε πως δεν μπορείς να αντιδράσεις όταν δέχεσαι δύο γκολ μέσα σε δέκα λεπτά στην Τούμπα από τον ΠΑΟΚ, θεωρεί πως στο δεύτερο ημίχρονο αντέδρασε κάπως ο ΠΑΣ Γιάννινα, ζήτησε να ασχοληθούν με το επόμενο ματς κόντρα στον Βόλο και θεωρεί κέρδος τη χρησιμοποίηση κάποιων παικτών από τις Ακαδημίες του «Αγιαξ της Ηπείρου».

Αναλυτικά: «Όταν ξεκινάς με 2-0 στο πρώτο δεκάλεπτο μέσα στην Τούμπα δεν είναι εύκολο να αντιδράσεις. Όντως, επηρέασε πάρα πολύ και ήταν καθοριστικό. Ο ΠΑΟΚ έλεγχε την κατάσταση σε όλο το πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο βγάλαμε μία αντίδραση, όμως δεν καταφέραμε να πετύχουμε κάποιο γκολ για να ξαναμπούμε στο ματς. Έχουμε δύσκολο δρόμο μπροστά μας και το μυαλό μας είναι στον αγώνα με τον Βόλο».

Για την αξιοποίηση νεαρών ποδοσφαιριστών: «Στα τελευταία λεπτά χρησιμοποιήθηκαν δύο νέα παιδιά, αλλά το κέρδος είναι ότι αξιοποιήσαμε παιδιά των Ακαδημιών και στην αρχική ενδεκάδα».