Home / Ποδόσφαιρο / Super League 1 / Παντελίδης: «Εκμεταλλευτήκαμε το άγχος του αντιπάλου»

Παντελίδης: «Εκμεταλλευτήκαμε το άγχος του αντιπάλου»

Ο Σάββας Παντελίδης τόνισε πως τήρησαν το πλάνο τους στο πρώτο ημίχρονο και έπαιξαν πιο απελευθερωμένα μετά το 0-2 και στάθηκε στο γεγονός πως υπέστησαν θλάσεις όλοι οι τερματοφύλακες που έχει χρησιμοποιήσει από την ώρα που ανέλαβε.

Αναλυτικά: «Ο Παναιτωλικός είχε άγχος από την αρχή του αγώνα και το εκμεταλλευτήκαμε. Βγήκαμε στην “πλάτη’” ου αντιπάλου μας και τηρήσαμε το πλάνο μας στο πρώτο ημίχρονο. Τα δυο γκολ μας βοήθησαν πολύ να παίξουμε πιο απελευθερωμένα.

Ο Παναιτωλικός αντέδρασε στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά νικήσαμε δίκαια. Στα παιχνίδια που είμαι προπονητής του Ατρομήτου έχω κάνει αναγκαστικές αλλαγές στους τερματοφύλακες που παίζουν από το δέκατο λεπτό, λόγω θλάσεων. Το ίδιο συνέβη και σήμερα. Η σύμπτωση είναι φοβερή».