Home / Βόλεϊ / Πάλεψε, αλλά αποκλείστηκε ο Μίλωνας

Πάλεψε, αλλά αποκλείστηκε ο Μίλωνας

Ο Μίλωνας έχασε 1-3 σετ από τη Χάποελ Μάτε Ασερ στο Ισραήλ στον δεύτερο μεταξύ τους αγώνα για τα προκριματικά του Challenge Cup βόλεϊ ανδρών και, σε συνδυασμό με την ήττα 2-3 σετ στο πρώτο ματς στη Νέα Σμύρνη την περασμένη Τετάρτη, έμεινε εκτός των «32» της διοργάνωσης στην πρώτη του ευρωπαϊκή συμμετοχή.

Ο Μίλωνας δεν κατάφερε να αντέξει στην υποδοχή στα δύο πρώτα σετ, τα οποία και έχασε. Μπήκε στο ματς με την κατάκτηση του τρίτου, αλλά στο τέταρτο και καθοριστικό η ισραηλινή ομάδα με «όπλο» το μπλοκ και την υπεροχή στην επίθεση έφτασε στη νίκη.

Κορυφαίοι της Χάποελ ήταν οι Μπανόφ με 19 και Χαβέρ, Ουστίνοφ με 15 πόντους.

Ο Μίλωνας είχε πρώτο σκόρερ τον Πέντρο με 13 πόντους και 9 τελειωμένες σε 34 επιθέσεις. Ο Ανδρεάδης και ο Εφραιμίδης σημείωσαν από 9 πόντους.