Home / Μπάσκετ / Euroleague / Ούτε με… αίτηση η Νάπολι

Ούτε με… αίτηση η Νάπολι

Με άπιαστο όνειρο μοιάζει η υπόθεση νίκης για τη Νάπολι στη φετινή Serie A. Οι «παρτενοπέι» δεν τα κατάφεραν ούτε στην έδρα της Έμπολι, 2-2, και ήδη υπάρχει γκρίνια για την επιλογή του Σάρι στον πάγκο

Μια απ’τα ίδια για τη Νάπολι. Οι «παρτενοπέι» δεν μπόρεσαν να πάρουν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα ούτε στην έδρα της Έμπολι, από την οποία έφυγαν με τον βαθμό της ισοπαλίας 2-2.

Το σκορ στο Καστελάνι άνοιξε μόλις στο 3ο λεπτό για τους γηπεδούχους ο Σαπονάρα. Η ομάδα του Μαουρίτσιο Σάρι παρότι απάντησε άμεσα με τον Ινσίνιε στο 7ο λεπτό δεν είχε ανάλογη συνέχεια. Η Έμπολι πήρε και πάλι κεφάλι στο σκορ με τον Πουτσιαρέλι στο 18’. Η Νάπολι μπλόκαρε απέναντι στην κλειστή άμυνα που είχε απέναντί της, όμως κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Άλαν στο 50’.

2-2 ήρθαν και τα άλλα δύο ματς που πραγματοποιήθηκαν το μεσημέρι της Κυριακής για την 3η αγωνιστική ανάμεσα σε Παλέρμο και Κάρπι και Σασουόλο και Αταλάντα. Αναβλήθηκε λόγω κακοκαιρία η αναμέτρηση της Σαμπντόρια με την Μπολόνια.