Home / Γενικά / Με την Τρέντσιν στη δεύτερη φάση του Υοuth League η Κ19 του Παναθηναϊκού

Με την Τρέντσιν στη δεύτερη φάση του Υοuth League η Κ19 του Παναθηναϊκού

Η Τρέντσιν συνέτριψε με 4-0 στη Σλοβακία τη Ζαλγκίρις Βίλνιους και θα τεθεί αντιμέτωπη με τον Παναθηναϊκό στη 2η φάση του Youth League.

Oι Σλοβάκοι δεν άφησαν περιθώρια στην ομάδα της Λιθουανίας και ανέτρεψαν το εις βάρος τους 2-1 στο πρώτο ματς παίρνοντας την πρόκριση.

Το 1-0 έγινε στο 31ο λεπτό με τον Μπέντναρ με τον Μούρκο να διπλασιάζει τα τέρματα των γηπεδούχων λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στο 64′ ο Μπέντναρ βρήκε ξανά δίχτυα κάνοντας το 3-0, ενώ το κερασάκι στην τούρτα για τους Σλοβάκους έβαλε στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ντέμιτρα.

Οι αναμετρήσεις του Παναθηναϊκού με την Τρέντσιν θα διεξαχθούν στις 26 Οκτωβρίου και στις 2 Νοεμβρίου, με τις ομάδες να αναμένουν την κλήρωση για να μάθουν πότε θα είναι γηπεδούχοι.