Home / Ποδόσφαιρο / Super League 1 / Με ισοπαλία αποχαιρετά την Ισπανία ο Ατρόμητος

Με ισοπαλία αποχαιρετά την Ισπανία ο Ατρόμητος

Μετά από τέσσερις συνεχόμενες φιλικές ήττες στην Ισπανία, ο Ατρόμητος απέσπασε ισοπαλία, 1-1, από τη Σαραγόσα, στο τελευταίο ματς που έδωσε πριν επιστρέψει στην Ελλάδα.

Οι Ισπανοί πήγαν στο ημίχρονο προηγούμενοι με 1-0 χάρη σε γκολ του Γκάμεθ στο 39′, όμως ο Οικονομίδης ισοφάρισε για την ελληνική ομάδα στο 87′.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στο 52ο λεπτό αποβλήθηκε ο τεχνικός της ελληνικής ομάδας, Ανχέλ Λόπεθ, που πήρε δύο κίτρινες κάρτες μέσα σε λίγες στιγμές ελέω διαμαρτυρίας για φάουλ στον Μπεντινέλι.

Η αποστολή του Ατρομήτου αναμένεται να επιστρέψει στη βάση της το Σάββατο (31/07).

Ατρόμητος (Άνχελ Λόπεθ): Πίριτς, Βασιλαντωνόπουλος, Χατζηισαΐας, Στρούγγης (44’ Μουνίθ, 57’ Οικονομίδης), Αθανασίου (74’ Καστεγιάνο), Σάλομον, Νάτσος, Καρτάλης (78’ Κωτσόπουλος), Πισάνο (69’ Τριμμάτης), Κλωναρίδης (46’ Μπεντινέλι), Κουλούρης (90’ Μπουλάρι)