Home / Ποδόσφαιρο / Super League 2 / Λύτρωσε την ΑΕΛ με buzzer beater o Νίνο – Ακάθεκτός Λεβαδειακός, καθάρισε τον ΠΑΟΚ Β – Εξασφάλισε την πεντάδα η ΑΕΚ Β’!

Αρνήθηκε να φύγει χωρίς το «τρίποντο» από τον Πανθεσσαλικό η ΑΕΛ! Η ομάδα του Παύλου Δερμιτζάκη επικράτησε με 2-1 της Νίκης Βόλου για την 25η αγωνιστική του Βόρειου ομίλου της Super League 2, σε ένα παιχνίδι που άνοιξε το σκορ, δέχτηκε την ισοφάριση, αλλά κατάφερε να βρει το γκολ της νίκης στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων και να φύγει με μία σπουδαία νίκη.

Συγκεκριμένα, οι βυσσινί προηγήθηκαν στο 48’ με τον Φατάι, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν στο 63’ με τον Ραφαήλ Πέττα με εντυπωσιακό ανάποδο ψαλιδάκι, ένα γκολ το οποίο πανηγύρισε φυσικά πολύ έξαλλα.