Home / Βόλεϊ / Λύγισε τον μαχητικό ΟΦΗ και συνεχίζει ακάθεκτος ο ΠΑΟΚ!

Λύγισε τον μαχητικό ΟΦΗ και συνεχίζει ακάθεκτος ο ΠΑΟΚ!

Συνέχεια στις καλές εμφανίσεις του επί ελληνικού εδάφους έδωσε ο ΠΑΟΚ, ο οποίος το βράδυ της Παρασκευής (11/02) επικράτησε 3-1 σετ του αξιόμαχου ΟΦΗ στο «PAOK Sports Arena», στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Volley League.

Με… φόρα μετά τις μεγάλες νίκες επί του Ολυμπιακού και του Παναθηναϊκού, ο «Δικέφαλος του Βορρά» μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι με τους Κρητικούς, κατακτώντας το πρώτο σετ με 25-15. Στη συνέχεια, οι φιλοξενούμενοι έβγαλαν αντίδραση, και καταθέτοντας ενέργεια και πάθος στο τάραφλεξ έφεραν το ματς στα ίσα, παίρνοντας το δεύτερο σετ 26-24.

ΠΑΟΚ-ΟΦΗ: 3-1 σετ

Οι παίκτες του Γιάννη Καλμαζίδη πάτησαν «γκάζι» στη συνέχεια, και με τους Κουμεντάκη και τον νεοαποκτηθείς, Ράιλι Μπαρνς, να ηγούνται στο σκοράρισμα, ο ΠΑΟΚ έφτασε στη νίκη, κατακτώντας το τρίτο και τέταρτο σετ με 25-16 και 25-19 αντίστοιχα.

Νίκη με την οποία οι Θεσσαλονικείς διεύρυναν το αήττητο σερί τους στα εννέα παιχνίδια και παρέμειναν στην κορυφή του πρωταθλήματος με ρεκόρ 11-2.