Home / Ποδόσφαιρο / Super League 1 / Κ17: Λύγισε τον Ατρόμητο και πέρασε στον τελικό του Final Four ο ΠΑΟΚ

Κ17: Λύγισε τον Ατρόμητο και πέρασε στον τελικό του Final Four ο ΠΑΟΚ

Σε ένα ματς που όλη η ιστορία του γράφτηκε στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ Κ17 επικράτησε 3-1 του αντίστοιχου τμήματος του Ατρόμητου στον δεύτερο ημιτελικό του Βόλου και προκρίθηκε στον τελικό της Τετάρτης που θα αντιμετωπίσει τον Άρη.

Το σκορ για τους Θεσσαλονικείς άνοιξε ο Τζίμας στο 51’ όταν μπήκε μέσα στην περιοχή από τα αριστερά και σούταρε στην κλειστή γωνία του Ρίπη, δίνοντας το προβάδισμα για την ομάδα του.

Ο Ατρόμητος έχασε μια πολύ μεγάλη ευκαιρία με τον Πιζάνια στο 66’, ωστόσο στο 70’ ήρθε το γκολ της ισοφάρισης, με τον Πιζάνια να εκτελεί το φάουλ και τον Αγγέλη στο δεύτερο δοκάρι να σηκώνεται για το 1-1. Ωστόσο, σημείο-κλειδί του αγώνα ήταν η άμεση αντίδραση του ΠΑΟΚ καθώς ένα λεπτό αργότερα ο Γκούμας με κεφαλιά έκανε το 2-1.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Τζίμας στις καθυστερήσεις, πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έπειτα από σύγχυση στην άμυνα των Περιστεριωτών.