Home / Ευρώπη / Κάζο για την Αρμάνι, υποκλίθηκε στην προτελευταία Νάπολι!

Κάζο για την Αρμάνι, υποκλίθηκε στην προτελευταία Νάπολι!

Κάζο ολκής για την Αρμάνι Μιλάνο!

Η ομάδα του Έτορε Μεσίνα περίμενε να έχει εύκολο έργο απέναντι στην προτελευταία Νάπολι, ωστόσο τελικά ηττήθηκε με σκορ 87-81 στην παράταση, πέφτοντας στο 11-3 στη Serie A, αν και παραμένει στην κορυφή.

Το ματς ήταν ντέρμπι σε όλη τη διάρκειά του, με την Αρμάνι να παίρνει στα μέσα της τέταρτης περιόδου προβάδισμα 10 πόντων (58-68). Παρόλα αυτά, οι γηπεδούχοι έτρεξαν ένα εντυπωσιακό 16-7, στέλνοντας με τρεις βολές το παιχνίδι στην παράταση.

Εκεί, η Νάπολι κυριάρχησε και τελικά έφτασε στη μεγάλη νίκη, που την ανέβασε στο 5-9 και της έδωσε μεγάλη ανάσα στη μάχη του υποβιβασμού.

Κορυφαίοι για τους νικητές ήταν ο Τζόρνταν Χάουαρντ με 22 πόντους και ο Νταβίντ Μισινό με 21 πόντους, 6 ριμπάουντ και 5 ασίστ. Για την Αρμάνι, που στρέφεται τώρα στη δύσκολη «διαβολοβδομάδα» με Άλμπα (10/1) και Ζαλγκίρις (13/1), απίθανη εμφάνιση έκανε ο Μπράντον Ντέιβις με 28 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 23-18, 41-37, 52-58, 75-75 κ.δ., 87-81 παρ.