Home / Μπάσκετ / Euroleague / Η Λαμποράλ Κούτσα στον δρόμο του Παναθηναϊκού

Η Λαμποράλ Κούτσα στον δρόμο του Παναθηναϊκού

Ηττα από την Εφές

Aθήνα

Την Λαμποράλ Κούτσα με μειονέκτημα έδρας θα αντιμετωπίσει ο Παναθηναϊκός στα προημιτελικά της Ευρωλίγκα, καθώς οι «πράσινοι» έχασαν από την Εφές Αναντολού στην Πόλη με 91-86 και η ισπανική ομάδα ηττήθηκε (89-69) στην Βαυαρία από την Μπάμπεργκ μένοντας στη δεύτερη θέση του γκρουπ.

Οι πρώτοι δύο αγώνες θα λάβουν χώρα στη Βιτόρια, (11-13/4) ή (12-14/4) και στη συνέχεια η σειρά θα μεταφερθεί στο ΟΑΚΑ για τα υπόλοιπα παιχνίδια.

Στο αγωνιστικό κομμάτι η ομάδα του Σάσα Τζόρτζεβιτς είχε τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα για τριάντα λεπτά, ωστόσο στο τελευταίο δεκάλεπτο έχασε την συγκέντρωσή τους με αποτέλεσμα να το πληρώσει και με επιμέρους σκορ 30-20 οι ήδη αποκλεισμένοι Τούρκοι πανηγύρισαν μία νίκη γοήτρου.