Home / Ποδόσφαιρο / Super League 2 / Επτάψυχη η ΑΕΛ και συνεχίζει το κυνήγι, κόλλησε ο ΠΑΟΚ Β’

Επτάψυχη η ΑΕΛ και συνεχίζει το κυνήγι, κόλλησε ο ΠΑΟΚ Β’

Συνεχίζει το κυνήγι της Βέροιας η ΑΕΛ! Οι «βυσσινοί» αποδείχτηκαν επτάψυχοι και με γκολ στις καθυστερήσεις λύγισαν τον Πιερικό (1-0) και συνεχίζουν να καταδιώκουν τη «βασίλισσα του βορρά», με τη διαφορά να είναι πλέον στους 8 βαθμούς.

Το ματς ήταν για γερά νεύρα, με την ΑΕΛ να έχει το πάνω χέρι και τον έλεγχο συνολικά αλλά δυσκολευόταν να φτιάξει πολλές φάσεις και όσες δημιουργούσαν δεν τις εκμεταλλεύονταν. Τελικά, ο Όγκμποε στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων… τέζαρε τον Πιερικό και συνεχίζει να ελπίζει πως στις εναπομείνασες αγωνιστικές θα κάνει το ντεμαράζ για να προλάβει τη Βέροια.

«Γκέλα» και για τον ΠΑΟΚ Β’ που έμεινε στο 0-0 εντός έδρας με αντίπαλο τον Θεσπρωτό, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν έναν σημαντικό βαθμό στην προσπάθεια αποφυγής του υποβιβασμού και να βρίσκονται στο +5 από την επικίνδυνη ζώνη.