Home / Γενικά / Απίστευτη γκάφα από πρώην τερματοφύλακα της ΑΕΛ, καταδίκασε την ομάδα του

Απίστευτη γκάφα από πρώην τερματοφύλακα της ΑΕΛ, καταδίκασε την ομάδα του

Λίγοι θα θυμούνται τον Σεμπαστιάν Βιέρα, που είχε αγωνιστεί στην ΑΕΛ από το 2009 μέχρι το 2011. Πολλοί όμως θα θυμούνται για καιρό την γκάφα που έκανε ο Ουρουγουανός τερματοφύλακας στο πρωτάθλημα Κολομβίας.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα με την Ντεπορτίβο Περέιρα ο ίδιος με χτύπημα πέναλτι ισοφάρισε στις καθυστερήσεις (93′) σε 3-3, αλλά πανηγυρίζοντας έβγαλε τη φανέλα του ξεχνώντας πως είχε ήδη μια κίτρινη κάρτα. Ορθώς ο διαιτητής τον απέβαλε με δεύτερη κίτρινη και με την ομάδα του να έχει εξαντλήσει τις αλλαγές, τη θέση του κάλυψε ένας συμπαίκτης του που δεν είναι γκολκίπερ.

Kι επειδή τα λάθη πληρώνονται ακριβά, η Ντεπορτίβο Περέιρα κατάφερε στο ένατο λεπτό των καθυστερήσεων να σκοράρει και να πάρει τη νίκη με 4-3.