Home / Ποδόσφαιρο / Super League 2 / Απέδρασε από την Κρήτη ο Απόλλων – «Σεφτές» για Ολυμπιακό Β’

Απέδρασε από την Κρήτη ο Απόλλων – «Σεφτές» για Ολυμπιακό Β’

Το κυνήγι της Κηφισιάς συνεχίζει ο Απόλλων Σμύρνης! Η Ελαφρά Ταξιαρχία απέδρασε από την Κρήτη, επικρατώντας με το αγαπημένο της 1-0 της Επισκοπής (σσ. έχει κερδίσει όλα τα ματς με αυτό το σκορ) και βρίσκεται στο -2 από την κορυφή.

Η ομάδα του Γιάννη Τάτση ήταν συνολικά ανώτερη στο ματς, αγγίζοντας το προβάδισμα στο 32’ με την κεφαλιά του Σίγκνεβιτς, μετά τη σέντρα του Λούι, που σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι. Λίγο μετά την επανέναρξη ο Απόλλων είχε και δεύτερο δοκάρι, με το σουτ του Χαλίμι να σταματά στο οριζόντιο στο 49’. Η υπεροχή των φιλοξενούμενων καρποφόρησε με τον Μωραΐτη στο 60ο λεπτό να ανοίγει το σκορ με κεφαλιά και να δίνει μια σπουδαία νίκη στην ομάδα του.

Ο Ολυμπιακός Β’ από τη μεριά του έκανε «σεφτέ», αφού επικράτησε με 2-0 του ΠΑΟ Ρουφ. Οι «ερυθρόλευκοι» έφτασαν έτσι τους πέντε βαθμούς στο πρωτάθλημα, ενώ οι φιλοξενούμενοι γνώρισαν την έκτη ήττα τους σε ισάριθμα ματς στη Super League 2.

O Κωστή στο 45’+2’ έδωσε προβάδισμα στους Πειραιώτες, με τον Αλγκασίμ Μπα να σκοράρει με πέναλτι στο 64ο λεπτό και να διαμορφώσει το τελικό σκορ.