Home / Μπάσκετ / Euroleague / Ανεβαίνει ξανά η Ίντερ, σούπερ Βερόνα, κόκκινη ο Μόρας

Ανεβαίνει ξανά η Ίντερ, σούπερ Βερόνα, κόκκινη ο Μόρας

Στο Campionato

Αθήνα
Στο κυνήγι της τρίτης θέσης του ιταλικού πρωταθλήματος, που δίνει το «εισιτήριο» για τα προκριματικά του Champions League, παραμένει η Ίντερ, η οποία επικράτησε άνετα 3-1 της Σαμπντόρια στο «Μεάτσα», σε αναμέτρηση της 26ης αγωνιστικής. Ο Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος χρησιμοποιήθηκε ως αλλαγή στα τελευταία λεπτά, αντικαθιστώντας στο 85′ τον Αλβαρες.

Νίκη ελπίδας με 3-1 πέτυχε η Ελλάς Βερόνα στο τοπικό ντέρμπι με την Κιέβο, στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής του ιταλικού πρωταθλήματος. Ο Βαγγέλης Μόρας ήταν στη βασική ενδεκάδα των ουραγών του καμπιονάτο, αλλά αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 71ο λεπτό, όταν υπέπεσε στο πέναλτι με το οποίο οι τυπικά φιλοξενούμενοι μείωσαν το σκορ.