Home / Ποδόσφαιρο / Premier League / Ανατροπή με γκολ στο 95′ και «διπλό» για τη Λίβερπουλ, ήττα η Γιουνάιτεντ

Ανατροπή με γκολ στο 95′ και «διπλό» για τη Λίβερπουλ, ήττα η Γιουνάιτεντ

Στην Premier League…

Αθήνα
Με πέναλτι του Κριστιάν Μπεντέκε στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων η Λίβερπουλ έφυγε νικήτρια με σούπερ ανατροπή από το «Σέλχαρστ Παρκ» απέναντι στην Κρίσταλ Πάλας, της οποίας επικράτησε 2-1 στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής στην Premier League.

Οι γηπεδούχοι του Άλαν Πάρντιου προηγήθηκαν με τον Ζόσεφ Λέντλεϊ στο 49ο λεπτό, όμως η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ αντέδρασε και παρότι έμεινε με 10 παίκτες μετά την αποβολή του Τζέιμς Μίλνερ στο 63΄ έφτασε στην ισοφάριση με τον Ρομπέρτο Φιρμίνιο στο 72ο λεπτό και τελικώς και στη νίκη, με μια λανθασμένη απόφαση του διαιτητή, αφού ο Μπεντέκε φαίνεται να «βουτάει».

Η αποβολή του Χουάν Μάτα στο 27ο λεπτό με δύο κίτρινες κάρτες έκανε πολύ δύσκολη τη ζωή της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο «Χόθορνς».

Οι «κόκκινοι διάβολοι» δεν άντεξαν στην πίεση που τους έβαλε η ομάδα του Τόνι Πιούλις, δέχθηκαν το γκολ από τον Χοσέ Σάλομον Ροντόν στο 67΄ κι έτσι, πολύ απλά, γνώρισαν την όγδοη ήττα στους 29 αγώνες που έχουν παίξει μέχρι σήμερα στη φετινή σεζόν.