Home / Tennis / Αήττητος ο Τζόκοβιτς, υπέταξε τον Μεντβέντεφ και περιμένει αντίπαλο στα ημιτελικά των ATP Finals

Κυριαρχικός Νόβακ Τζόκοβιτς στο πρώτο μέρος και παρέμεινε αήττητος στο πρώτο μέρος των ATP Finals, επικρατώντας 2-1 σετ του Ντανίιλ Μεντβεντεφ. Πλέον, ο Σέρβος περιμένει τον αντίπαλό του στα ημιτελικά της διοργάνωσης και έχει στο μυαλό του να στεφθεί για 6η φορά πρωταθλητής.

Στο πρώτο σετ ο 21 φορές νικητής Grand Slam έλεγχε πλήρως τον ρυθμό και με καθοριστικές επεμβάσεις και εμπνεύσεις σε κύρια σημεία, παίρνοντας το πρώτο σετ (6-4).Ο Ρώσος αντίπαλός του απάντησε και ισοφάρισε στο tie break. Με τον ίδιο τρόπο ο Τζόκοβιτς πήρε τον αγώνα τελικώς και πανηγύρισε μία ακόμα νίκη.