Home / Άλλα Σπόρ / Έχασε, αλλά ελπίζει η Αναγέννηση Άρτας

Έχασε, αλλά ελπίζει η Αναγέννηση Άρτας

Η Αναγέννηση Άρτας έχασε 20-22 από τη Ζορκ στη Σερβία στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα για τον τρίτο γύρο του European Cup χάντμπολ γυναικών, όμως ελπίζει για την πρόκριση στη ρεβάνς της επόμενης εβδομάδας στην ηπειρωτική πόλη.

Ο αγώνας ήταν ντέρμπι σε όλη τη διάρκειά του (8-10 στο ημίχρονο), με τις δύο ομάδες να είναι ισόπαλες 19-19 στο 56′ και τις γηπεδούχες να βρίσκουν περισσότερες λύσεις στα τελευταία τέσσερα λεπτά.

ZORK (Μλαντίνοβιτς): Ραντιβόγεβιτς, Άντζιτς 4, Κότζιτς, Σιμάτοβιτς 2, Πέγιοβιτς, Σουκούρ 6, Γκούγκατς 4, Ράντεβιτς, Χλόγκικ, Μάρκοβιτς 1, Μπόισιτς 5, Ντζουρασίνοβιτς, Σάβιτς, Στογιάνοβιτς, Μίτροβιτς

Αναγέννηση (Σεϊρεκίδης): Κολλύρη, Ναντότσι 1, Σκάρα, Νούλα 6, Σπυριδοπούλου 1, Μούρνου 6, Σαϊντοβα, Τσερέπη, Σουρχάν 3, Προκοπίδου 3, Τσβετκόφσκα, Παπακοσμά

Διαιτητές: Μποτσάκοβα – Γιανοτσίκοβα (Σλοβακία). Δίλεπτα: 4-2. Πέναλτι: 2/3 – 1/3