Home / Ποδόσφαιρο / Europa League / Έκανε πλάκα η Άλκμααρ πριν τον ΠΑΣ

Έκανε πλάκα η Άλκμααρ πριν τον ΠΑΣ

Στο τελευταίο της τεστ πριν το ματς με τον ΠΑΣ Γιάννινα η Άλκμααρ έκανε επίδειξη δύναμης κόντρα στην Χέρτα, επικρατώντας άνετα με σκορ 3-0.

Με άγριες διαθέσεις περιμένει τον ΠΑΣ στην Ολλανδία για το πρώτο μεταξύ τους ματς η Άλκμααρ. Οι Ολλανδοί στο τελευταίο τους φιλικό ήταν καταιγιστικοί απέναντι στην Χέρτα κι έφτασαν εύκολα στο 3-0.

Πολύ καλό το πρώτο ημίχρονο για την ομάδα του Φαν ντεν Μπρομ που άνοιξε το σκορ στο 37ο λεπτό με τον Βέγκχορστ, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Χένρικσεν έκανε το 2-0. Δυνατά ξεκίνησε και το δεύτερο 45λεπτο η Άλκμααρ με τον Βέγκχορστ να πετυχαίνει το τρίτο γκολ (54’). Απ’ το 56’ και έπειτα το παιχνίδι χάλασε αφού οι Βερολινέζοι έχασαν τον Σταρκ με απευθείας κόκκινη κάρτα.

πηγή : sport-fm.gr