Home / Βόλεϊ / Άνετη νίκη επί της «πληγωμένης» Κηφισιάς και πρωτιά για Ολυμπιακό

Άνετη νίκη επί της «πληγωμένης» Κηφισιάς και πρωτιά για Ολυμπιακό

Χωρίς να αντιμετωπίσει ουσιαστικά κανένα πρόβλημα, ο Ολυμπιακός επικράτησε στο «Μελίνα Μερκούρη» με 3-0 σετ της αποδεκατισμένης λόγω κορωνοϊού Κηφισιάς και πρωτοπόρος στη Volley League.

Οι Πειραιώτες έφτασαν του 22 βαθμούς και παρέμειναν μόνοι πρώτοι στην κορυφή της βαθμολογίας, την στιγμή που η ομάδα των Βορείων Προαστίων έμεινε στους έξι βαθμούς σε ισάριθμα ματς.

Αγωνιστικά οι γηπεδούχοι πήραν άνετα τα πρώτα δύο σετ, ενώ στο τρίτο που η Κηφισιά το πάλεψε, ο Δημήτρης Καζάζης χρησιμοποίησε και κάποιους παίκτες που συνήθως δεν παίρνουν αρκετό χρόνο συμμετοχής.

Στα αξιομνημόνευτα της αναμέτρησης ήταν, το ενός λεπτού σιγή που κρατήθηκε για τα θύματα της Θύρας 7, ο Κώστας Στιβαχτής που αγωνίστηκε με μάσκα για να προστατευτεί από τον κορωνοϊό, αλλά και το πρώτο ματς του Δημήτρη Νικολάκη κόντρα στην επί 18 χρόνια πρώην ομάδα του.