Home / Μπάσκετ / Euroleague / Φοβερός αγώνας και 3-3 Μαρσέιγ και Μονακό, βλέπει… αστέρια η Σεντ Ετιέν

Φοβερός αγώνας και 3-3 Μαρσέιγ και Μονακό, βλέπει… αστέρια η Σεντ Ετιέν

Aθήνα
Σε ένα εκπληκτικό παιχνίδι όπου οι δύο ομάδες αρνούνταν να χάσουν, Μαρσέιγ και Μονακό ήρθαν 3-3 στον αγώνα που ολοκλήρωσε την 15η αγωνιστική του γαλλικού πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Μίτσελ προηγήθηκε με τον Αλεσαντρίνι μόλις στο 12ο λεπτό, όμως ο Τουρέ με δύο γκολ του στο 19′ και το 39′ έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους. Στη συνέχεια ο Μπατσουαγί ισοφάρισε, για να δώσει εκ νέου προβάδισμα στη Μονακό ο Κοεντράο. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Νκουλού 8 λεπτά πριν το τελικό σφύριγμα.

Νωρίτερα, η Καέν πέρασε σαν… οδοστρωτήρας με 4-1 από την έδρα της Μπορντό και η ολοκλήρωση της αγωνιστικής τη βρήκε στη δεύτερη θέση της κατάταξης.

Πιο δύσκολα από ότι δείχνει το τελικό 3-0 επικράτησε η Σεντ Ετιέν της Γκινγκάμπ στο «Ζοφρι Γκισάρ», αποτέλεσμα που βάζει τους γηπεδούχους σε… τροχιά Champions League.