Home / Άλλα Σπόρ / Φιλική ισοπαλία για ΠΑΟΚ απέναντι στη Στρούγκα

Φιλική ισοπαλία για ΠΑΟΚ απέναντι στη Στρούγκα

Ο ΠΑΟΚ έχει ξεκινήσει την προετοιμασία του ενόψει της νέα σεζόν στην Hanball Premier, όπου μετά από την ήττα από την Πρίλερ στην πρώτη αγωνιστική του 7ου διεθνές τουρνουά «Memorial Mile Neskovski», ήρθε η ισοπαλία με 28-28 με αντίπαλο τη Στρούγκα.

Ο ΠΑΟΚ ήταν αυτός που είχε το προβάδισμα στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο του παιχνιδιού, με το 15ο λεπτό να βρίσκει τις δύο ομάδες με διαφορά ενός τέρματος (8-7), ενώ με καλή αμυντική λειτουργία στη συνέχεια, κατάφερε να ανεβάσει την διαφορά στο +3 και να ολοκληρώσει το πρώτο μισάωρο με αυτή (17-14).

Αρκετοί ήταν οι παίκτες του «δικεφάλου του Βορρά», που πήραν χρόνο συμμετοχής στο δεύτερο ημίχρονο και βοήθησαν, να ανέβει η διαφορά στα πέντε τέρματα (20-15). Η ομάδα από την Βόρεια Μακεδονία κατάφερε να επιστρέψει στο παιχνίδι και να φέρει το παιχνίδι στα ίσα, στο τέλος του αγώνα (28-28).