Home / Ποδόσφαιρο / Super League 2 / Φιλική ήττα για την ΑΕΚ Β’ από τη Νίκη Βόλου

Φιλική ήττα για την ΑΕΚ Β’ από τη Νίκη Βόλου

Τη δεύτερη ήττα της σε ισάριθμα φιλικά παιχνίδια κατά τη διάρκεια της προετοιμασίας της στην Πορταριά γνώρισε την Κυριακή (29/8) η ΑΕΚ Β’. Με την ομάδα του Σωκράτη Οφρυδόπουλου να χάνει 2-0 από τη Νίκη Βόλου στο ΕΑΚ Βόλου.

Οι «κιτρινόμαυροι», οι οποίοι είχαν να διαχειριστούν αρκετές απουσίες, είδαν τους αντίπαλούς τους να παίρνουν προβάδισμα μόλις στο πρώτο λεπτό με την κεφαλιά του Κάσσου. Με τον Γκαρσία να γράφει το 2-0 στο 16′ με κοντινό σουτ. Η ΑΕΚ Β’ ανέβασε «στροφές» στο δεύτερο μέρος, έχοντας και δοκάρι με τον Αποστόλη Χριστόπουλο στο 56′.

Να σημειωθεί ότι αποχώρησε ως τραυματίας ο Γιώργος Γιαννούτσος λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Νίκη Βόλου: Μπάγιτς, Πάνος, Τζοβάρας, Γρομητσάρης, Ανδρέου, Κυριακίδης, Παναγιωτίδης, Κάσσος, Βλαχομήτρος, Γκαρσία, Ροχάνο.

Αγωνίστηκαν και οι Αποστολίδης, Τσιμπούκας, Αλιατίδης, Μέτσε, Βασιλείου, Γ. Κυρίτσης, Μπόσιο, Αλτιτζής, Τζιώρας, Τσουκαλάς.