Home / Ομάδες / Πώς το έχασες αυτό ρε κοπελιά; (video)

Πώς το έχασες αυτό ρε κοπελιά; (video)

Εδώ ίσως ταιριάζει η έκφραση «τράβα πλύνε κανένα πιάτο»! Η αρχηγός της Εθνικής Ισπανίας U-19, Γκαρσία κατάφερε να γίνει μοιραία στον τελικό του Euro, χάνοντας το άχαστο στο 92’ με το σκορ στο 1-2.

Δεν γίνονται αυτά τα πράγματα! Στον χθεσινό τελικό του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος γυναικών U-19 ανάμεσα στην Γαλλία και την Ισπανία, η αρχηγός της «φούρια ρόχα», Λούσια Γκαρσία έμελε να γίνει η μοιραία του ματς! Στο 54′ δεν κατάφερε να νικήσει την τερματοφύλακα της Γαλλίας από τα 11 βήματα. Ωστόσο αυτό ήταν μόνο η αρχή.

Στο 84’ έβαλε την Ισπανία ξανά στο ματς με δικό της γκολ, σπρώχνοντας τη μπάλα στα δίχτυα πάνω από τη γραμμή, δεν κατάφερε να κάνει το ίδιο και λίγα λεπτά αργότερα. Συγκεκριμένα, στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, κατάφερε να χάσει το… άχαστο παρότι η αντίπαλος τερματοφύλακας ήταν εξουδετερωμένη και η εστία κενή! Αποτέλεσμα; Να παραμείνει το 2-1 υπέρ της Γαλλίας και οι «τρικολόρ» να κατακτήσουν το τρόπαιο.

πηγή : sport-fm.gr