Home / Ευρώπη / Πέμπτη σερί ήττα για την Τόφας του Πρίφτη!

Πέμπτη σερί ήττα για την Τόφας του Πρίφτη!

Ακόμη μία ήττα για την Τόφας του Δημήτρη Πρίφτη! Η τουρκική ομάδα δεν τα κατάφερε ούτε στην έδρα της Μπαχτσεσεχίρ (89-84), αγνοεί τη νίκη για πέντε συνεχόμενα παιχνίδια και υποχώρησε στο 6-9 και στην 8η θέση του τουρκικού πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι ήταν πιο αποφασισμένοι, προηγήθηκαν από την αρχή του παιχνιδιού, με την πρώτη περίοδο να ολοκληρώνεται με 21-18 υπέρ τους. Στο δεύτερο δεκάλεπτο το σκηνικό παρέμεινε ίδιο, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στην ανάπαυλα με 45-39.

Παρά το γεγονός πως οι παίκτες της Τόφας πήραν τα… πάνω τους στο δεύτερο μέρος, στο τέλος δεν ήταν ψύχραιμοι σε άμυνα και επίθεση και γνώρισαν ακόμη μία ήττα με 89-84.

Κορυφαίος για την Μπαχτσεσεχίρ ήταν ο Αρσλάν με 25 πόντους. Δεν έφταναν οι 28 πόντοι και τα 10 ριμπάουντ του Τουρέ στην ομάδα του Πρίφτη.