Home / Βόλεϊ / Με το δεξί στο 2023 ο Ολυμπιακός, νίκησε εύκολα τον Μίλωνα

Με το δεξί στο 2023 ο Ολυμπιακός, νίκησε εύκολα τον Μίλωνα

Ποδαρικό με το… δεξί έκανε ο Ολυμπιακός στο 2023! Οι «ερυθρόλευκοι» χωρίς να συναντήσουν ιδιαίτερα εμπόδια νίκησαν τον Μίλωνα με 3-0 σετ για τη 10η αγωνιστική της Volley League, παραμένοντας στην κορυφή της βαθμολογίας με ρεκόρ 9-1.

Από νωρίς οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο απέναντι στους Νεοσμυρνιώτες, με αποτέλεσμα να πάρουν εύκολα το πρώτο σετ με σκορ 25-16 και το δεύτερο με σκορ 25-22, έχοντας τους Στερν και Ιντάλγκο να είναι σε πολύ καλή μερά και τα μπλοκ να λειτουργούν αποτελεσματικά.

Το τρίτο σετ ήταν και το μόνο αρκετά ανταγωνιστικό. Ο Μίλωνας πήρε εκεί προβάδισμα τεσσάρων πόντων από νωρίς (1-5), με τον Ολυμπιακό να ανατρέπει το σκορ και να περνάει μπροστά στα μέσα του σετ (13-12). Από εκεί και πέρα, οι δύο ομάδες πήγαιναν πόντο πόντο, πριν οι «ερυθρόλευκοι» κατακτήσουν τελικά το σετ με σκορ 26-24 και τη νίκη με 3-0 σετ.