Home / Ποδόσφαιρο / Super League 1 / Μάντζιος: «Δίκαιο το αποτέλεσμα, δείξαμε γιατί είμαστε ψηλά»

Μάντζιος: «Δίκαιο το αποτέλεσμα, δείξαμε γιατί είμαστε ψηλά»

Ο Άρης έφυγε αλώβητος από το Φάληρο, παίρνοντας ισοπαλία, 1-1, ενάντια στον Ολυμπιακό και ο Άκης Μάντζιος δεν θα μπορούσε παρά να είναι ευχαριστημένος από την εμφάνιση της ομάδας του και το αποτέλεσμα. Μιλώντας μετά την αναμέτρηση, χαρακτήρισε «δίκαιο» το αποτέλεσμα, ενώ σχολίασε πως ο αγώνας «κρίθηκε στις λεπτομέρειες».

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

«Θεωρώ δίκαιο το αποτέλεσμα, κάναμε καλή εμφάνιση και επιβεβαιώσαμε ότι δικαίως είμαστε εδώ και 23 αγωνιστικές στις υψηλές θέσεις της βαθμολογίας.

Πιστεύω ότι είχαμε πολλές προϋποθέσεις για να προηγηθούμε στο πρώτο ημίχρονο, όμως τελικά ήρθε το 1-0 κόντρα στη ροή του αγώνα.

Στο δεύτερο μέρος ισορροπήσαμε την κατάσταση και βρήκαμε το γκολ. Ο Ολυμπιακός βέβαια μας πίεσε με σέντρες αλλά και στατικές φάσεις.

Το ματς κρίθηκε στις λεπτομέρειες, είχαμε διάθεση, δείξαμε επιθετικότητα, πρεσάραμε ψηλά τον Ολυμπιακό. Τώρα θα ξεκουραστούμε για το επόμενο παιχνίδι μας».