Home / Βόλεϊ / «Καθάρισε» τον ΟΦΗ και ανέβηκε τρίτος ο Μίλωνας

«Καθάρισε» τον ΟΦΗ και ανέβηκε τρίτος ο Μίλωνας

Ο Μίλωνας «καθάρισε» τον ΟΦΗ 3-1 σετ στο «Κροίσος Πέρσης» της Νέας Σμύρνης στο ματς που ολοκλήρωσε το σαββατιάτικο πρόγραμμα της πέμπτης αγωνιστικής της Volley League ανδρών, πήρε την τρίτη του νίκη στο πρωτάθλημα και βρέθηκε παρέα με τον Παναθηναϊκό στην τρίτη θέση, αφήνοντας χαμηλά τους Κρητικούς.

Με πρώτο σκόρερ τον Γιορντάνοφ, που σημείωσε 30 πόντους, κορυφαίους τους Μολίνα, Ανδρεάδη και έκπληξη τον Νανόπουλο, που μπήκε στη θέση του Εφραιμίδη από την αρχή του τρίτου σετ, η ομάδα του Σάκη Ψάρρα νίκησε δίκαια.

Ο ΟΦΗ άργησε να μπει στον αγώνα, μείωσε σε 2-1 σετ, αλλά την «πάτησε» από τον νεαρό άσο, ο οποίος με την υποδοχή του, τις επιθέσεις και το σερβίς του, έδωσε τις λύσεις που χρειάζονταν οι Νεοσμυρνιώτες.

Από τον ΟΦΗ, ο Τζάρβιτς ήταν «διπρόσωπος» με καλή υποδοχή, αλλά κακή επίθεση, και ο Σικούκου με τον Αμπράο δεν είχαν λύσεις στο κρίσιμο τέταρτο σετ.