Home / Ποδόσφαιρο / Super League 1 / Ισόπαλος ο ΠΑΣ Γιάννινα κόντρα στην Μπάνικ Οστράβα

Ισόπαλος ο ΠΑΣ Γιάννινα κόντρα στην Μπάνικ Οστράβα

Ισόπαλος με σκορ 1-1 έμεινε ο ΠΑΣ Γιάννινα κόντρα στην τσεχική Μπάνικ Οστράβα, με τις εντυπώσεις να είναι θετικές για την ομάδα του Θανάση Στάικου, με δεδομένο ότι ο αντίπαλός του αρχίζει τις επίσημες υποχρεώσεις του στις 30 Ιουλίου.

Η ομάδα της Ηπείρου ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ στο 5’ της αναμέτρησης, με δράστη τον Σταματελόπουλο έπειτα από ασίστ του Ροσέρο, ωστόσο η ισοφάριση προέκυψε λίγα λεπτά πριν από τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου με κεφαλιά του Φρίντριχ έπειτα από στατική φάση.

Αξίζει να σημειωθεί ότι κανονικά αγωνίστηκε ο Μπαγκαλιάνης, ενώ εκτός ματς έμεινε για προληπτικούς λόγους ο Πέδρο Κόντε.