Kυρίαρχος Φερστάπεν είδε πρώτος την καρό σημαία και στην Τζέντα! Ο Ολλανδός πιλότος και παγκόσμιος πρωταθλητής, ήταν… αέρας και στη Σαουδική Αραβία επαναλαμβάνοντας το «έργο» του Μπαχρέιν και έκανε το 2/2 στη φετινή σεζόν! Ο Πέρες στη 2η θέση με την άλλη Red Bull, εντυπωσιακός και ο Σαρλ Λεκλέρ που τερμάτισε τρίτος! Σπουδαίο επίτευγμα από τον Μαξ Φερστάπεν, ο οποίος ανέβηκε για 100η φορά στο βάθρο μόλις στα 26 χρόνια του.
![](https://i0.wp.com/sportsite.gr/wp-content/uploads/2024/03/ceb8cf81ceb9ceb1cebcceb2ceb5cf85cf84ceaecf82-cebaceb1ceb9-cf83cf84ceb7cebd-cf84ceb6ceadcebdcf84ceb1-cebf-cf86ceb5cf81cf83cf84ceaccf80_65ed5592700f4.jpeg?resize=620%2C330&ssl=1)