Home / Tag Archives: Wimbledon

Tag Archives: Wimbledon

Προκρίθηκαν στα ημιτελικά Φέντερερ και Μάρει

Στο Γουίμπλεντον… Αθήνα Ο Ρότζερ Φέντερερ προκρίθηκε στα ημιτελικά του Wimbledon με επική ανατροπή επί του Κροάτη Μάριν Τσίλιτς. Ο Ελβετός άσος είχε βρεθεί να χάνει 0-2 σετ, αλλά ο αντίπαλός του δεν άντεξε στην επίθεσή του και ο «βασιλιάς» έφτασε στη νίκη με 3-2 (6-7, 4-6, 6-3, 7-6, 6-3) ύστερα από 3 ώρες και 17 λεπτά παιχνιδιού. Ο Φέντερερ, ...

Read More »

«Αντίο» στο Wimbledon με ψηλά το κεφάλι για τη Σάκκαρη

Εχασε 2-1 σετ από τη Β.Γουίλιαμς Αθήνα Το ζεστό χειροκρότημα που εισέπραξε με την ολοκλήρωση του αγώνα, ήταν και η μεγαλύτερη ανταμοιβή για τη Μαρία Σάκκαρη, η οποία ηττήθηκε με 2-1 (7-5, 4-6, 6-3) σετ από την σπουδαία Βίνους Γουίλιαμς και αποχαιρέτησε το Wimbledon στον 2ο γύρο. Η Ελληνίδα τενίστρια κατέβαλε τεράστια προσπάθεια και μάλιστα το πρώτο σετ ήταν ντέρμπι ...