Home / Tag Archives: Σιόν

Tag Archives: Σιόν

Δυο γκολ ο Γκέκας απέναντι στην Λουγκάνο του Δώνη

Ο Φάνης Γκέκας αγωνίστηκε για 62 λεπτά στο παιχνίδι της Λουγκάνο με την Σιόν, πετυχαίνοντας δυο γκολ στην αναμέτρηση. Βασικός ξεκίνησε ο Τάσος Δώνης (VIDEO). Πάρτι έκανε η Σιόν στην έδρα της Λουγκάνο, αφού μέχρι και το 70ο λεπτό προηγούνταν με 5-0! Το σκορ άνοιξε στο 20′ ο Φάνης Γκέκας, ενώ ο Έλληνας επιθετικός (έφτασε τα 7 γκολ σε 11 ...

Read More »

Πρώτη φορά δυο γκολ σε ένα ματς στην Ευρώπη ο Γκέκας

Τρεισήμισι χρόνια είχε να σκοράρει ο Φάνης Γκέκας στην Ευρώπη, κάνοντας μάλιστα προσωπικό ρεκόρ απέναντι στην Μπράγκα. Μπορεί να πλησιάζει στα 36 του χρόνια σιγά σιγά, παρόλα αυτά ο Φάνης Γκέκας παραμένει ένας ποιοτικός κυνηγός μέσα στη μεγάλη περιοχή και το απέδειξε την Τετάρτη (24/2) στην Ευρώπη. Στο ματς της Μπράγκα με την Σιόν, ο Έλληνας άσος πέτυχε δυο γκολ ...